Megkezdődött a bajnokság!

Augusztus 1-jén, vasárnap rendezték meg az NB II 2021/22-es szezonjának első mérkőzését. A Nyíregyháza Dorogot látta vendégül Balmazújvárosban és habár az első félidőben két góllal vezettek a dorogiak, a második félidő hosszabbításában 3-2-re kikaptak.

Szedlár góljával már az első percben vezetett a Dorog. A korai találat érezhetően sokkolta a Szpari játékosait, akik sokat hibáztak védekezésben, és ezt ki is használta a bombaformában játszó Szedlár: tekerése után már kétgólos előnyben voltak a vendégek (0–2). A vezetés birtokában mélyebben védekezett a Dorog, a hazaiak meddő mezőnyfölényben futballoztak, nem tudtak igazi helyzetet kialakítani, így a szünetig nem született újabb találat.

A félidőben hármat cserélt Szergej Pacaj, és a változtatásoknak köszönhetően lendületesebb lett a Nyíregyháza játéka, nyomás alá tudta helyezni a vendégeket, aminek az 50. percben meg is lett az eredménye, Novák Csanád góljával szépített (1–2). A folytatásban sem változott a játék képe, de a dorogi védelem állta a sarat, taktikusan játszva tartották előnyüket a vendégek, akik a 78. percben Lénárth felelőtlensége miatt emberhátrányba kerültek. Úgy nézett ki, hogy ennek ellenére három ponttal távozhat a Dorog Balmazújvárosból, de az egész találkozón aktívan játszó Gresó Mátyás előbb a 90+1. percben egyenlített, majd egy perccel később egy beadás után a győztes gólt is megszerezte csapatának. 3–2

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC–DOROGI FC 3–2 (0–2)

Balmazújváros, Városi Stadion, 800 néző. Vezette Szilágyi Sándor (Medovarszki János, Csatári Tibor)
Nyíregyháza: Fejér – Herczku (Kalocsai, 83.), Papucsek, Jánvári, Nemes M. – Sigér Á. (Márkus A., 37.), Vass P. (Pócsik, a szünetben) – Hamed (Csörgő, a szünetben), Gresó, Zamostny (Paku, a szünetben) – Novák Cs. Vezetőedző: Szergej Pacaj
Dorog: Mursits – Nyíri, Dlusztus, Izing, Papp M. – Tóth B., Lénárth, Barna G. (Józsa M., 77.) – Szedlár (Girsik, 84.), Pálinkás (Berkó, 88.), Szerencsi (Csillag D., 88.). Vezetőedző: Fenyvesi László
Gólszerző: Novák Cs. (50.), Gresó (90+1., 90+2.), ill. Szedlár (1., 10.)
Kiállítva: Lénárth (78.)

MESTERMÉRLEG
Szergej Pacaj: – Az első tíz percet nem kívánom senkinek, ahelyett, hogy vezetést szereztünk volna, kétgólos hátrányba kerültünk. A folytatásban kockáztatnunk kellett, szerencsére bejöttek a cserék. Nagyon küzdött a csapat, és szurkolóink támogatásával megérdemelten nyertünk.
Fenyvesi László: – Fájó a vereség, hiszen a három pont megszerzésére is lehetőségünk volt. Az első játékrészben kettő nullás vezetésünknél elmaradt egy kiállítás, majd a második félidőben nem biztos, hogy Lénárthot ki kellett volna állítani. Ráadásul úgy érzem, nem kaptunk meg egy büntetőt sem. A végén emberhátrányban védekeztünk, és egy perc alatt kaptunk két gólt, ami több mint bosszantó.