Megvan az első pont

Lendületes, szervezett játékkal kezdte felnőtt csapatunk a mérkőzést. A védelem jól szűrte a fiatal vendégek próbálkozásait, így 10 percnyi játék után 5-2-es hazai vezetést mutatott az eredményjelző.

A vendégek időkérése után, stabilizálódott a Dunaújváros játéka, magukra találtak és kihasználták, hogy lányaink egyre többet hibáztak. Így 18 perc után kiegyenlítettek (7-7), majd átvették a vezetést. Koronczai Petra góljával, 3 perccel a félidő vége előtt két góllal vezettek (9-11). Szerencsére ez nem bizonytalanított el minket, egy jó hajrával és Sárosi Nanetta góljával végül kiegyenlítettünk az első harminc perc végén.

72291502_2245537798905310_8233679471547252736_n

A második játékrészt jól kezdtük, de a vendégeket nem tudtuk lerázni, sőt, inkább mindig náluk volt az előny, mi pedig rendre kiegyenlítettünk.

8 perccel a vége előtt kétgólos hátrányban (21-23), nem tűnt biztatónak a helyzetünk, de szerencsére nem adtuk fel. Először Sütő Sára góljával majd Forgács Klaudia találatával kétszer is kiegyenlítettünk (24-24). Az utolsó 3 percben pedig nem született újabb gól, sajnos 3 ziccert sem sikerült kihasználnunk.

72186358_2245542972238126_4556908091433549824_n

Végeredmény
Dorogi ESE – Dunaújvárosi KKA U19 24-24 (13-13)
Dorogi sportcsarnok 150 néző
Vezette: Dáné Rita – Gyimesi Metta

Összeállítás: Stadler Mercédesz (kapus) – Sárosi Nanetta 3 gól, Szabó Dorina 4 (1)gól, FORGÁCS Klaudia 6 gól, Uresch Dóra, Kaposvári Anita 2 gól, Sütő Sára 3 (1) gól.

Cserék: Dobány Kitti és Pompor Anikó (kapus) – Imrei Nóra 2 gól, Szűcs Rita 2 gól, Kiss Virág 1 gól, Rideg Renáta 1 gól, Markos Réka, Forgács Viktória, Szittya Lili.

Bona Gergő: „Jól kezdtük a találkozót, úgy tűnt itthon tudjuk tartani a két pontot, majd némileg elbizonytalanodtunk, ám nagy fegyverténynek tartom, hogy annak ellenére, hogy a második félidőben szinte végig a Dunaújváros vezetett, talán a végén mégis közelebb álltunk a győzelemhez.”