Pont nélküli hétvége

Március 1-jén, vasárnap a Labdarúgó NB II 26. fordulójában a Szombathelyi Haladás vendége a Dorogi FC volt.

Győzelmet aratott a Haladás, amely hazai környezetben Medgyes Zoltán korai góljával a Dorogot verte meg, de még ezzel sem tudott elkerülni a kieső helyről. Habár a második félidőben a Dorog fölényben játszott, nem tudtak helyzeteket kialakítani, így 1-0 maradt a végeredmény.

SZOMBATHELYI HALADÁS–DOROGI FC 1–0 (1–0)

Szombathely, Haladás Stadion, 1709 néző. Vezette: Móri Tamás (Beke Tamás, Vörös Dániel)
HALADÁS: Verpecz – Tóth D., Jagodics M., Devecseri, Bosnjak – Kiss B. (Illés B., 90.), Jancsó, Szekér – Medgyes Z. (Farkas II B., a szünetben), Tóth-Gábor, Rácz F. (Tóth B., 77.). Vezetőedző: Mátyus János
DOROG: Mursits – Riasko, Dlusztus, Lencsés – Földi B., Nyíri, Kitl M. (Beke, 52.), Takács P., Forró (Mészáros Á., 75.) – Délczeg, Vígh (Paudits, 59.). Vezetőedző: Németh Szabolcs
Gólszerző: Medgyes Z. (1–0) a 11. percben

A mérkőzést követően a vezetőedzők értékelték a találkozót:

Németh Szabolcs:
Két egyforma csapat találkozott a ma, tipikus x-es mérkőzés volt ez a véleményem szerint. A Haladás azzal nyerte meg a találkozót, hogy a helyzetét berúgta, mi kihagytuk. Igazából az egész mérkőzésen kb. 3 kapura lövés volt, úgyhogy nem volt nehéz dolga a hazai csapatnak. A második félidőben mezőnyfölényben játszottunk, de nem tudtunk helyzetet, helyzeteket kialakítani. Csalódott vagyok, hogy nem tudtunk legalább egy pontot szerezni.

Mátyus János:
Gyakorlatilag két játéktudásában és karakterében nagyon hasonló csapat találkozott egymással. Ahogy szokták mondani, apróságok döntöttek. Azt hiszem nem ez volt a Haladás történetének legszebb mérkőzése, de – amióta én itt vagyok – a legfontosabb volt. Lehetett volna mindhárom eredmény, de összességében megérdemelten tartottuk itthon a három pontot

Forrás: dorogimedence.hu; Dorogi FC Facebook oldala

Fotó: A legutóbbi egymás elleni találkozó