Gete Trail összefoglaló

Vasárnap reggel a Dorogi Futókör önkéntesei izgatottan készülődtek, hiszen aznapra hirdették meg a Gete Trail 2.0 téli, havas versenyüket.
A tereprendezés jó hangulatban telt és 9 óra után megérkeztek az első versenyzők is. A családias hangulatú versenyre neveztek Egerből, Budapestről, Esztergomból, Únyról, Gödről, Piliscsabáról, Tátról, Nyergesújfaluról, Pilisvörösvárról, Dorogról és Bajnáról is. A legidősebb induló 80 éves, míg a legfiatalabb 10 éves volt.

50324166_795317820813685_6575881666487648256_n
Az időjárás kegyes volt a futókhoz, hiszen verőfényes napsütésben tehették meg a kiírt 9 km-es távot. A tájékozódásban a felfestett kék túrajelzés mellett piros-fehér szalagok és önkéntesek segítették az indulókat.
A rajtra pontban 10.00 órakor került sor. Az első befutóra nem sokat kellett várni, hiszen az abszolút győztes 45 perc 48 másodperc alatt ért a célba.
Minden versenyző – köztük Maszat kutya is – érmet kapott a befutás után a nyakába, majd befalatozhattak a finom fánkból és felmelegedhettek a forró tea jóvoltából.
A szervezők remélik, hogy mindenki remekül érezte magát és élvezte az enyhe időben a reggeli testmozgást.