Meczger Sára sikerei

Az Új-Hullám SE sportolója, Meczger Sára, két nívós versenyen is kiváló eredményeket ért el júniusban.

Június 8-9-én, az ausztriai Wels-ben, egy nemzetközi úszóversenyen ugrott a vízbe a Jövő Bajnokai Régiós válogatottal, ahol 100 mellen első helyen végzett. További eredmények: 50 mell: 13., 50 gyors: 66., 100 gyors: 24. A régióból 4 fiú és 4 lány lett beválogatva, akik 2 arany, 2 ezüst és 3 bronzérmet szereztek – ebből az egyik aranyat Sára hozta el!

meczger-uh-02

Június 19-22. között Kecskeméten került megrendezésre a LXIII. Országos Serdülő Bajnokság. Sára a bajnokságban 7 versenyszámban indult és mindegyikben megjavította az egyéni idejét. 100 méteres mellúszásban a selejtező után a “B” döntőbe került, ahol tovább javítva az idejét harmadikként ért célba – összesítésben 11. lett! 200 méteres mellúszásban, 3 mp-et javítva az eddigi legjobb idején az “A” döntőbe jutott  – sorozatban 4. éve, egyedüliként ebben a számban! A délutáni döntőben 8. helyen csapott célba. Mivel most az idősebbek között versenyzett, a saját évjáratában így a 3. legjobb eredményt érte el! Részletes eredményei: 50 gyors: 100., 100 mell (B döntő): 11., 50 pillangó: 49., 200 vegyes: 33., 200 mell (A döntő): 8., 50 mell: 19., 50 hát: 73.