Idegenben aratott győzelmet a Dorogi FC

Március 3-án, vasárnap a Labdarúgó NB II 26. fordulójában a Mosonmagyaróvár vendége a Dorog volt.

A Dorog a 92. és a 94. percben szerzett gólokkal aratott fontos győzelmet a továbbra is lejtmenetben lévő Mosonmagyaróvár otthonában. A mérkőzésen már a 9. percben Vígh góljával vezetett a Dorog, a 36. percben viszont az óváriak egyenlítettek. A mérkőzés végig nem született több gól, viszont a hosszabbításban Kitl és Hegedűs is belőtt egy-egy bravúros gólt.

CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR–DOROGI FC 1–3 (1–1)
Mosonmagyaróvár, 400
néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Dr. Szabó Péter, Kulman Tamás)
MOSONMAGYARÓVÁR: Somogyi Cs. – Németh Á., Sziklási, Forgács A., Czár – Zsirai, Nagy I. – Bartos (Eszlátyi, 62.), Kovács Á. (Gálfi, 58.), Winkler A. (Jelena, 75.) – Szabó V. Vezetőedző: Tóth András
DOROG: Szentpéteri – Erdélyi, Dlusztus, Nagy Zs., Pap M. – Tamás L., Kitl M. – Beke (Faragó, 59.), Mészáros Á., Szedlár (Hegedűs M., 73.) – Vígh Á. (Sitku, 73.). Szakmai igazgató: Balogh Pál
Gólszerző: Vígh Á. (11-esből, 0–1) a 9., Szabó V. (1–1) a 36., Kitl M. (1–2) a 92., Hegedűs (11-esből, 1–3) a 94. percben

MESTERMÉRLEG
Tóth András
: – Agyonnyert meccset vesztettünk el, a Dorog egy ajándék tizenegyesből szerzett vezetést. A második félidőben rengeteg helyzetet hagytunk ki, a vendégeknek egy kapura lövésük volt, ezzel meg is nyerték a meccset a hosszabbításban. A cserék sem segítettek, ezeknek a játékosoknak az egójukat félre kell tenniük a csapat érdekében.
Balogh Pál: – Küzdelmes mérkőzést játszottunk, a hazaiaknak élet-halál harc volt a találkozó, végig nagy nyomás nehezedett ránk. A végén fizikailag is bírtuk, és megszereztük a három pontot a kellemetlenül játszó ellenféllel szemben.

A dorogiak a mérkőzés után a tabella 12. helyére jöttek fel. A következő fordulóban március 6-án, szerdán 14.30-kor a Budaörs SC-t fogadja a Dorogi FC, a Buzánszky Jenő Stadionban.