Pont nélküli hétvége

Elérkezett végre a várva várt mérkőzés, az első NB I/B-s bajnoki Dorogon.

Már jó negyed órával a kezdő sípszó előtt túlzás nélkül állíthatjuk, hogy teljesen megtelt a sportcsarnok. Sajnos a pályát az érvényben lévő szabályok végett fél méterrel eltolva kellett felfesteni, így egy teljes sorral csökkent a korábban még háromsoros lelátó. Ettől függetlenül elmondhatjuk, hogy nem nagyon volt hely, minden ülőhelyen ültek és minden erre alkalmas centiméteren álltak a nézők, ahol csak lehetett. Így közel 300 ember előtt mondott rövid köszöntő beszédet Dr. Tittmann János polgármester úr. Aki méltatta a Dorogi ESE kézilabda szakosztályát, kiemelte, hogy a dorogi kézilabdások eredményei nagyban hozzájárultak ahhoz, hogy a Magyar Kézilabda Szövetség segítségével felújításra kerülhetett a Dorogi Sportcsarnok.

47248439_2393910937305139_8258656450130214912_n

A kezdődobást Geiszler József, dorogi edző legenda végezte el, aki évtizedeken keresztül oktatta városunkban és megyénkben a kézilabdát. Józsi bácsinak innen is további jó egészséget kívánunk!

Mátyás, Imrei, Kosik, Szabó, Takács, Forgács és Kemenczik összeállításban kezdtük a mérkőzést. Az első támadásunk végén, remek variáció után Imrei Nóri szerzett gólt, így övé lett az első felnőtt bajnoki gól a felújított csarnokban. Egy labdaszerzés után pedig Forgács Klaudia növelte előnyünket (2-0).

Nagy Szilvia a vendégek részéről először átlövésből, majd büntetőből is betalált, így hamar egyenlített a Szekszárd (2-2). Kosik Adél góljával újra nálunk volt az előny, ám utána szétesett a játékunk. Öt gólt kaptunk zsinórban. Sajnos mindig hiba csúszott a védekezésbe és nem nagyon volt támadása a vendégeknek, ami ne végződött volna góllal. A legnagyobb különbség 5 gól volt (5-10). Időkérés következett.

47455004_2393912033971696_5101122031710109696_n

Az egy perces „rendrakás” után kapust cseréltünk, a 14 éves Dobány Kitti érkezett, aki több jó védést is bemutatott, így megkezdtük a felzárkózást Szabó Janka góljával. Majd következett Kemenczik Martina első gólja és még három dorogi találat, így 20 percnyi játék után 10-10 volt az állás.
Az üldözésbe némileg belefáradtunk, de a sérültjeink miatt nem nagyon tudtunk frissíteni. Amennyire lehet azért tartottuk magunkat és küzdöttünk, így végül kétgólos hátrányban fejeztük be az első harminc percet.

47258854_2393911143971785_1887346416708222976_n

A második félidőben Győri Ági állt a kapuba, ettől függetlenül nem kezdtünk jól, hiszen két szekszárdi gólnak köszönhetően újra 4 gólosra duzzadt a különbség. Forgács Klaudia két gólja következett, majd egy vendég gól. Imrei Nóra újabb csodálatos akció végén talált a hálóba (17-19). Harcoltunk, de legfőképpen magunkkal és a kapufával és a kihagyott helyzetekkel. Olykor pedig egy-egy játékvezetői ítéletet sem teljesen értettünk.
A Szekszárd megrázta magát és a hazai hibákat újfent kihasználva ötgólosra növelte előnyét (17-22). Úgy tűnt eldőlt a találkozó, de lányaink nem adták fel, Törőcsik Zsófi bomba gólját Adél majd Janka gólja követte (20-22). Ezt követően 3 ziccert nem tudtunk gólra váltani, így hiába küzdöttünk az utolsó pillanatig nem tudtuk megnyerni ezt a rendkívül fontos találkozót.

Végeredmény
Dorogi ESE – Szekszárdi FGKC 24-27 (14-16)
Dorogi Sportcsarnok 300 néző
Összeállítás: Mátyás Viktória (kapus) – IMREI Nóra 5 gól, KOSIK Adél 3 gól, SZABÓ Janka 4 gól, Takács Angéla 1 gól, FORGÁCS Klaudia 7 gól, Kemenczik Martina 2 gól.
Cserék: DOBÁNY Kitti és Győri Ágnes (kapusok) – Törőcsik Zsófia 1 gól, Turák Antónia 1 gól, SZITTYA Lili, Előd Nikoletta, Molnár Eszter, Tolvaj Gréti, Tolvaj Dorka.

Bona Gergő: „Először is köszönjük szépen, hogy ilyen rengetegen voltak a lelátón, felemelő érzés volt. A mérkőzés kimenetele végett viszont nagyon szomorú vagyok, nem fogom felsorolni azt a rengeteg faktort, ami jelentősen hozzájárult a vereségünkhöz, mert ezektől függetlenül itt és most nyerhettünk volna, ha a kulcsszituációkban ki tudjuk használni az adódó lehetőségeket. Tehát elmondhatjuk, hogy minden gond ellenére rajtunk múlott. De nem tudok a játékosaimra se haragudni, nincs miért, egy hosszú szezon végén tartunk és nagyon szűk a keret, mindent megtettünk és megteszünk majd a jövőben is.”

Ifjúsági mérkőzés

Rengeteg néző maradt a felnőtt mérkőzés után, hogy megtekintse az Ifjúsági 2. osztály nyugati csoportjának rangadóját. Nagy mérkőzésre volt kilátás, hiszen a két csapat nagyjából azonos erőt képvisel.

47221062_2393912680638298_4258048543102599168_n

A mérkőzés elején a vendégek kaptál el jobban a ritmust és 5 percnyi játék után három gólos előnyt építettek ki (1-4). Fokozatosan lendültünk játékba és megkezdtük a hátrányunk ledolgozását, Molnár Eszter góljával egyenlítettünk ki a 13. percben (6-6).

Ezután azonban újra előjöttek a hibák, érezhetően fáradt volt a csapat. Ez nem meglepő, hiszen Forgács Klaudia, Imrei Nóra és Szittya Lili rengeteget játszottak a felnőtt mérkőzésen. A Szekszárd pedig kíméletlenül kihasználta a védőfalunk megingásait. A legnagyobb különbség a 26. percben alakult ki (9-14). Két értékesített büntetővel azonban sikerült egy kicsit közelebb kerülni az első játékrész végére (14-16).

A második félidőben a lányok még nagyobb energiát mozgósítottak, Nóra és Klaudia sorra szerezték a gólokat és egyre közelebb és közelebb léptünk a vendégekhez. Az idegek harca is zajlott a pályán, hiába jöttünk fel a játékrész közepére, egy találatra, csak nem sikerült kiegyenlíteni.

4 perccel a vége előtt azonban végre sikerült 25-25, sőt másfél perccel a vége előtt át is vettük a vezetést Klaudia góljával (26-25). Sajnos nem sikerült kivédekezni a következő szekszárdi támadást (26-26). 45 másodperccel a vége előtt időt kértünk. A lányok tökéletesen végrehajtották a megbeszélteket, Forgács Klaudia lövése azonban nem talált kaput. Az ellentámadásból pedig büntetőhöz jutott a Szekszárd, amit kihasználtak (26-27). Gyors középkezdés és egy fault következett középen. Időn túli szabaddobással fejeződött be a találkozó, sajnos Klaudia lövése elkerülte a kaput.

Végeredmény
Dorogi ESE – Szekszárdi FGKC 26-27 (11-14)
Dorogi Sportcsarnok 200 néző

Összeállítás: DOBÁNY Kitti (kapus) – IMREI Nóra 13 gól, Molnár Eszter 3 gól, Tolvaj Dorka 3 gól, FORGÁCS Klaudia 5 gól, Tolvaj Gréta, TURÁK Antónia 1 gól.
Cserék: Mátyás Viktória és Berta Blanka (kapusok) – SZITTYA Lili 1 gól, Pohner Orsolya, Mátyás Anna, Reskó Vanessza, Osváth Petra.

Bona Gergő: „Ma is bebizonyítottuk, hogy ha nem hagynak cserben minket néhányan és Markos Réka nem sérül meg, akkor csapatunk abszolút bajnokesélyes lenne ebben az osztályban is. A csoport egyik meghatározó csapatával még így is sikerült kiélezett mérkőzést játszani, hogy a jelenlévők közül néhányan tudásuk alatt játszottak. Gratulálok a Szekszárdnak!”

Fotók: Kondi Photo (Kornreich Gábor)